Właściciel NFL składa ofertę na słynny stadion

 

Wembley to dom angielskiej piłki nożnej i jedno z najbardziej kultowych miejsc w świecie sportu. Shahid Khan, właściciel franczyzy Jacksonville Jaguars NFL i klubu piłkarskiego Fulham, który stara się awansować do angielskiej Premier League, chce kupić Wembley. Oferta kupna kultowego londyńskiego stadionu piłkarskiego, której otrzymanie potwierdził w czwartek Football Association (FA), opiewa na 1,4 miliarda dolarów. Zdaniem twierdzi NFL – jest to „wymowny znak”, że Khan zamierza dążyć do rozwoju sportu w Wielkiej Brytanii

– Bardzo się cieszę, dzisiaj dowiedziałem się, że zarząd Football Association otrzymał naszą ofertę zakupu stadionu Wembley, naszego domu z dala od domu w Londynie – komentował Khan w oświadczeniu. – Jedną z wielu zalet zaangażowania Jaguarów w Londynie była nasza współpraca z FA i stadionem Wembley. W ciągu ostatnich kilku lat stało się jasne dla nas i dla FA, że pomysł zakupu stadionu Wembley ma dla nas wiele sensu.

Khan podkreślił, że jego zdaniem pozwoliłoby to FA na reinwestowanie pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży na rzecz futbolu amatorskiego, wzmacniając pozycję Jaguara w kraju i za granicą.

– Nasze zaangażowanie w sprawy związane z FA polega na tym, że będziemy zarządzać Wembley z troską i szacunkiem, na jakie zasługuje, zawsze mając na uwadze, że jest i pozostanie domem reprezentacji Anglii, jak również ostatecznym celem najlepszych wydarzeń rozrywkowych i sportowych na świecie – zapewnia Shad Khan.

NFL wyraziło zadowolenie z możliwej transakcji między Khanem i FA, ponieważ nadal zamierza rozwijać futbol amerykański poza USA.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z Shad Khan i jaguarów z Jacksonville – zapewnił w oświadczeniu wiceprezes NFL ds. Wydarzeń i międzynarodowy Mark Waller. – Potencjalny zakup stadionu Wembley jest kolejną mocną oznaką ich zaangażowania w rozwój Wielkiej Brytanii i pomocy w rozwoju sportu.