Będą karani za Superligę

 

Zgodnie z zapowiedziami prezydenta Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej FIFA Gianni Infantino, piłkarze przyłączający się do zamkniętej ligi najlepszych klubów Europy – Superligi – będą karani. Mogą liczyć się z wykluczeniem z mistrzostw świata i pozostałych rozgrywek międzynarodowych.

– Albo jesteś w środku, albo na zewnątrz. Takie zagrożenie istnieje. Ci, którzy są za to odpowiedzialni, powinni zdać sobie z tego sprawę przed tym nieodwracalnym krokiem – ostrzegał prezydent FIFA podczas konferencji zorganizowanej w Zurychu.

Sprzeciw wobec utworzenia europejskiej wersji Superligi, która miałaby konkurować z obecną, skupiająca ligi z 25 krajów, w tym angielską, hiszpańską, niemiecką i włoską, wyraziła już wcześniej Liga Mistrzów UEFA.

– Ligi wspierają europejski model sportowy oparty na strukturze piramidy, w której mechanizmy promocji i spadków oraz sportowe zalety klubów stanowią rdzeń każdej konkurencji. Propozycje dotyczące zamkniętej Superligi będą miały poważne i trwałe implikacje dla długoterminowej stabilności zawodowego futbolu w Europie – ostrzegano w oświadczeniu.

kup artykuly platne