Krwawy zatarg na boisku?

W ostatniej minucie pierwszej połowy meczu Atletico Madryt z Borussią Dortmund, kiedy gospodarze z Dortmundu po golu Axela Witsela prowadzili 1:0, na boisku miał miejsce krwawy zatarg. Thomas Lemar z Atletico Madryt podczas walki o piłkę kopnął w głowę Łukasza Piszczka.

Były członek reprezentacji Polski w piłce nożnej próbował podać piłkę innemu graczowi Borussi Dortmund głową ze środka boiska. Wówczas doskoczył do niego pomocnik Atletico Madryt Thomas Lemar, który próbował odebrać mu piłkę. Piszczek został kopnięty w głowę. W efekcie upadł i musiał zostać opatrzony przez lekarzy klubu. Wszedł jednak na drugą połowę meczu.

Thomas Lemar przeprosił za nieprzepisowe zagranie, a sędzia ukarał go żółtą kartką. Jednak ja twierdza eksperci, kara była zbyt łagodna a kopnięcie miało być zemstą za wcześniejsza sytuację w meczu. Chwilę przed zatargiem z graczem Atletico Madryt Piszczek ośmieszył go zagraniem piłki między nogami.

Mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla Borussi Dortmund. Trzy pozostałe gole w drugiej połowie strzelili Raphael Guerreiro (2 celne strzały) i Jadon Sancho.