Stefan Hula pożyczył rywalowi buty

 

Skoczek narciarski z Czech Viktor Polasek za pośrednictwem Facebooka i Instagrama podziękował polskiemu skoczkowi Stefanowi Huli za gest, świadczący o obowiązywaniu zasad fair play w skokach narciarskich. Jak wynika z wpisu reprezentanta Czech w skokach narciarskich, jego występ na mistrzostwach świata w Seefeld w konkursie mieszanym był możliwy tylko dzięki pomocy Polaka.

W trakcie indywidualnego konkursu w skokach narciarskich na mistrzostwach świata w Seefeld Viktorowi Polaskowi zniszczył się narciarski but. Jak informował Polasek wieczorem na Instagramie, but pękł w czasie najazdu na próg. Na szczęście udało mu się bezpiecznie wylądować. Okazało się jednak, że skoczek narciarski z Czech nie miał zapasowej pary butów, dlatego jego występ stanął pod znakiem zapytaniaJak wynika z relacji, z oprecji uratował rywala Stefan Hula, który pożyczył mu buty, dzięki czemu reprezentant Czech w skokach narciarskich mógł wziąć udział w zawodach. Za gest fair play skoczek narciarski z Czech podziękował Huli na Facebooku i Instagramie.

– Wielkie podziękowania dla polskiej drużyny za danie mi szansy skoku w mieszanym zespole! Stefan Hula, dziękuję ci! – napisał.

kup artykuly platne