Ryan ToysReview podbija świat

 

Ryan naprawdę nie różni się od innych pierwszoklasistów. 7-latek uwielbia pociągi i samochody; chichocze oglądając postacie Disneya i buduje domki z klocków Lego. Jest jedna różnica – robi to przed kamerą, przesyłając filmy przedstawiające zabawki na swój kanał YouTube Ryan ToysReview, który ma już 17,3 mln zwolenników – w większości w wieku szkolnym.

Krótkie recenzje online sprawiły, że od uruchomienia kanału w marcu 2015 roku Ryan stał się jednym z najpopularniejszych gwiazd YouTube, z łączną liczbą prawie 26 mld odsłon. Dla 7-latka oznacza to nie tylko niekończący się strumień zabawek, ale także pieniędzy: w zeszłym roku był najlepiej zarabiającą gwiazdą YouTube, z rocznym dochodem 22 mln dolarów.

– Lubię się bawić – powiedział niedawno Ryan w wywiadzie dla NBC, wyjaśniając popularność, która pozwoliła mu zostać milionerem.

Ryan wpisał się w obserwowany na YouTube trend unboxingu, polegającym na filmowaniu otwierania paczek z zabawkami, produktami technicznymi czy innymi prezentami od sponsorów. W swoim najpopularniejszym filmie otwiera gigantyczne jaja, aby znaleźć zabawki z Aut Disneya i Psiego Patrolu. Prawie wszystkie zarobione przez Ryana pieniądze, czyli około 21 mln dolarów, pochodzą z reklam przedpremierowych na jego kanałach Ryan ToysReview i Ryan's Family Review. Pozostały milion pochodzi z postów sponsorowanych.

– To takie fajne – mówi Ryan, kiedy widzi swoją twarz na półkach w Walmart.

Chociaż te transakcje nie wpłynęły na jego zarobki w ostatnim zestawieniu, prawdopodobnie dodadzą mu miliony w przyszłym roku. Ponieważ Ryan jest nieletni, 15% jego zarobków trafia na konto zwane Coogan, które jest niedostępne dopóki nie stanie się dorosłym. Znaczna część reszty prawdopodobnie idzie na opłacenie opłat za produkcję filmów, a także na kupno zabawek.

Co się stanie, jeśli Ryan zdecyduje, że nie chce już transmitować swoich zabawkowych przygód? Jego menedżerowie i agenci mogą nie być zbyt szczęśliwi, jednak jak mówią zainteresowani, Ryan „ma wystarczająco dużo pieniędzy nawet na 100 żyć”.

Źródło: Forbes

kup artykuly platne