Coraz więcej antysemickich incydentów

 

Jak informuje niemiecki Bild, w niemieckich szkołach podstawowych wzrasta liczba antysemickich incydentów, których dopuszczają się islamscy uczniowie. Tabloid przedstawia niedawną sytuację, która miała miejsce w jednej ze szkół w Berlinie: siedmioletnia Żydówka została obrażona przez starszego ucznia okrzykami „Żyd! Żyd!”. Według zeznań ojca dziewczynki, wcześniej – ze względu na nie wyznawanie wiary w Allaha – grożono jej również śmiercią.

W innej szkole grupa uczniów rozsyłała przez komunikator nagranie wideo z egzekucji bojowników Państwa Islamskiego, a do plecaka jednej z uczennic została podrzucona wiadomość „Ty brudna Żydówko, chcesz cyklonu B?”.

– Sytuacje, takie jak nagranie z egzekucji przeprowadzonej przez IS, niestety przestały być odosobnionymi przypadkami. Grożenie śmiercią w szkołach nie jest jeszcze zjawiskiem powszechnym. Mamy jednak do czynienia z rosnącą polaryzacją i pogorszeniem się sytuacji w problematycznych szkołach w zapalnych okręgach. Przykłady znajdziemy w aglomeracjach takich jak Berlin czy Zagłębie Ruhry – komentuje Szef Niemieckiego Związku Nauczycieli Heinz-Peter Meidinger. –Problemy mogą pojawiać się także w szkołach, w których wśród uczniów przekroczony jest pewien odsetek migrantów. Obserwujemy incydenty o wymowie zarówno antysemickiej, jak i antychrześcijańskiej, ale też ksenofobicznej. Coraz częściej celem ataków stają się też nauczyciele – dodał.

Źródło: