Mężczyźni z mieczami samurajskimi zaatakowali na Sumatrze

 

Pięciu mężczyzn z mieczami samurajskimi zaatakowało w środę komisariat policji w mieście Pakanbaru w prowincji Riau na indonezyjskiej Sumatrze. To kolejny z ataków terrorystycznych na tym terenie w ostatnich dniach, do których przyznało się Państwo Islamskie (IS).

Jak wynika z relacji rzecznika policji Setyo Wasisto, napastnicy ninja staranowali ogrodzenie komisariatu policji osobowym samochodem, a następnie wysiedli z pojazdu i zaatakowali funkcjonariuszy mieczami samurajskimi. Wskutek ataku terrorystycznego dwaj policjanci zostali ranni, a jeden zmarł w wyniku obrażeń po uderzeniu samochodem. Spośród napastników ninja czterech zostało zabitych przez policjantów, a piąty został schwytany podczas próby ucieczki. Jeden ze sprawców miał do ciała przypięte ładunki wybuchowe.

– Policja dotychczas nie ustaliła tożsamości napastników z mieczami samurajskimi ani ich motywu – podsumował na konferencji prasowej Wasisto.

Zdaniem władz Indonezji atak terrorystyczny mieczami samurajskimi był inspirowany islamistyczną ideologią Państwa Islamskiego (IS).

Źródło: