Kanclerz Niemiec nie dotrze na szczyt?

 

Airbus przewożący kanclerz Niemiec zawrócił nad Holandią, a później bezpiecznie wylądował w Kolonii. Po tym, jak samolot został zmuszony do nieplanowanego lądowania po wystąpieniu problemów technicznych, Angela Merkel prawdopodobnie nie zdąży na otwarcie szczytu G20 w Argentynie.

Samolot, który był w drodze do Buenos Aires, zawrócił nad Holandią i wylądował w Kolonii. Była to jedyna baza z samolotem zastępczym – podała niemiecka agencja prasowa DPA. Airbus A340 musiał zawrócić z powodu problemów technicznych z elektryką. Według niemieckiego bloga wojskowego Augengeradeaus.net, samolot transmitował 7600 kodów transpondera, sygnalizując awarię radia.

Zgodnie z wpisami na Twitterze niemieckich dziennikarzy będących na pokładzie samolotu Angela Merkel wyruszy w piątek do Madrytu i uda się na lot komercyjny do Buenos Aires z ograniczona liczebnie delegacją. Doniesień nie potwierdziła kancelaria Angeli Merkel.

Szczyt G20 w Buenos Aires, który rozpoczyna się w piątek, wiąże się z rosnącą niepewnością gospodarczą i globalnym niezadowoleniem z polityki handlowej Donalda Trumpa.

kup artykuly platne