Samsung dostrzegł zapotrzebowanie

 

Szef firmy Samsung DJ Koh powiedział, że przyszedł czas na dostarczenie składanych smartfonów, podsycając tym samym spekulacje na temat nowych modeli, które mają pojawić się na rynku. W wywiadzie dla CNBC Koh przyznał, że badania konsumenckie przeprowadzone przez firmę sugerują, że istnieje zapotrzebowanie na zakup nowych, składanych smartfonów.

Co więcej, według niektórych doniesień kilku producentów już obecnie pracuje nad urządzeniem z elastycznymi ekranami, które będzie można złożyć na pół, bez użycia jakichkolwiek zawiasów. Jednak w wywiadzie dla BBC przedstawiciele firmy Samsung stwierdzili, że obecnie nie ma jeszcze gotowego produktu, którym mogłaby się podzielić. DJ Koh przyznał również, że proces opracowywania technologii składanych smartfonówbył skomplikowany, ale firma praktycznie osiągnęła swój cel. Jednakże nowa technologia pojawi się na rynku dopiero po odpowiedniej kampanii reklamowej.

– Każde urządzenie, każda funkcja, każda innowacja powinny zawierać sensowny i spójny przekaz dla naszych klientów – podsumował Koh.

Wprowadzenie składanych smartfonów jest jednak prawdopodobne, ponieważ Samsung stoi w obliczu ostrej konkurencji ze strony chińskiego producenta telefonów Huawei, który w lipcu stał się drugim największym sprzedawcą smartfonów na świecie, wyprzedzając Apple.

kup artykuly platne