„Kapitan Marvel” zarobił najwięcej

 

Według szacunków film „Kapitan Marvel” zarobił 153 mln dolarów w USA i 455 mln dolarów na całym świecie. Jest to rezultat oczekiwania na produkcję i jej uznania za jeden z najbardziej udanych debiutów Marvela. Lepszy debiut miały wyłącznie filmy „Avengers”, „Czarna Pantera”, „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów” i „Iron Man 3”.

Co więcej, film „Kapitan Marvel” to najlepsze otwarcie filmu w 2019 roku. Według danych z 3 marca, późniejsza sprzedaż biletów spadła o 26%. Kolejny topowy debiut filmowy w kinach – „Jak wytresować smoka: Ukryty świat” – został tym samym w trzecim weekendowym wydaniu zepchnięty na drugie miejsce, z zyskiem na poziomie 14,7 mln dolarów.

Dopełnieniem pierwszej piątki jest „Rodzinny pogrzeb” Madeira Tylera – ostatni film w serii, który spadł na trzecie miejsce z 12,1 mln dolarów zysku. Na czwartym miejscu znalazł się sequel „Lego: Przygoda 2” z zanotowanym zarobkiem w wysokości 3,8 mln dolarów. „Alita: Battle Angel”, wyprodukowany i napisany wspólnie przez Jamesa Camerona, spadł na piąte miejsce z zaledwie 3,2 mln dolarów zysku.

Źródło: USA Today

kup artykuly platne