Disney i nowa atrakcja w parkach rozrywki

 

Disney ogłosił, że otworzy wyczekiwany przez wielu miłośników sagi „Gwiezdne Wojny” park tematyczny 31 maja w Disneylandzie i 29 sierpnia w Hollywood Studios. To przerwanie milczenia po wielu miesiącach, w których Disney nie informował o oficjalnych terminach wprowadzenia nowych atrakcji do parków rozrywki. Wcześniejsze doniesienia medialne sugerowały otwarcie dla Anaheim i Orlando odpowiednio w czerwcu i październiku.

– Goście Disneylandu planujący wizytę od 31 maja do 23 czerwca będą potrzebować ważnego wstępu do parku tematycznego i będą musieli dokonać bezpłatnej) rezerwacji za pośrednictwem witryny disneyland.com, aby uzyskać dostęp do parku Gwiezdnych wojen: Anaheim. Goście hotelu Disneyland Resort otrzymają wyznaczoną rezerwację na dostęp do Galaxy's Edge w trakcie pobytu, jednak wymagany jest wstęp do parku rozrywki – informują organizatorzy.

Nowe 14-hektarowe witryny, z których każda kosztuje około miliarda dolarów, oferują atrakcje w postaci przejażdżki Sokołem Millennium i spotkania z Kylo Renem z serii Rise of the Resistance. W parku tematycznym nie zabraknie również rozsławionego w filmie „Gwiezdne wojny: Część IV – Nowa nadzieja” niebieskiego mleka Bantha. Goście będą mogli również napić się zielonego mleka, które pojawiło się w filmie „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”.

Źródło: USA Today