Prezydent USA ogłasza pierwsze rozmowy

   • Rzecznik Białego Domu, Sean Spicer, poinformował o planach nowego prezydenta USA
  • Informacja ta została potwierdzona przez Trumpa
  • Pierwsze spotkanie ma dotyczyć polityki, ale nie tylko 

Rzecznik Białego Domu, Sean Spicer, poinformował o planach nowego prezydenta USA Donalda Trumpa dotyczących rozmów z zagranicznymi przywódcami. Pierwsze spotkanie ma się odbyć z premier Zjednoczonego Królestwa Theresą May. Informacja ta została potwierdzona przez Trumpa w sobotę, podczas wystąpienia w siedzibie CIA w Langley.

Do wizyty dojdzie w piątek. Wówczas szefowa brytyjskiego rządu przyleci do Waszyngtonu. Tematu rozmów oficjalnie nie podano. Według medialnych spekulacji, maja one dotyczyć skutków Brexitu, bezpieczeństwa międzynarodowego – zwłaszcza stosunków z Rosją i wojny z ISIS, a także porozumienia o wolnym handlu między Wielką Brytanią a Stanami Zjednoczonymi. Jak donosi brytyjska prasa, premier May ma oczekiwać po spotkaniu dwustronnego zniesienia barier.

– Theresa May postara się zapewne przekonać Trumpa o ważności NATO i Unii Europejskiej dla bezpieczeństwa zbiorowego, w związku z obawami o poparcie prezydenta USA dla tych organizacji wywołanymi jego ostatnimi wypowiedziami – komentuje brytyjski „The Guardian”.

Inną sprawą, która zdaniem dziennika ma zostać poruszona podczas wizyty brytyjskiej premier w Białym Domu, jest stosunek nowego prezydenta USA do kobiet.