Trump i Kim Dzong Un w Wietnamie

 

Jak donosi CNN, prezydent USA Donald Trump i przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un spotkają się na drugim szczycie. Pierwsze, historyczne spotkanie miało miejsce 12 czerwca ubiegłego roku w Singapurze. Teraz do rozmów ma dojść w Wietnamie, do końca obecnego miesiąca. Informacje te potwierdził w środę sekretarz stanu USA Mike Pompeo. Jak twierdził, został powołany zespół, który ma przygotować szczyt zaplanowany pod koniec lutego na terenie Azji.

Z ustaleń dziennikarzy Jak wynika, że dokładny termin i miejsce rozmowy z przywódcą Korei Północnej zostało już uzgodnione. Jednak prezydent USA ma je ogłosić publicznie dopiero w przyszłym tygodniu.

– Do spotkania dojdzie na pewno pod koniec lutego. Miejscem będzie Wietnam – donosi CNN, powołując się na źródło w Białym Domu.

Podczas pierwszego szczytu Donalda Trumpa i Kim Dzong Una przywódca Korei Północnej w zamian za gwarancje bezpieczeństwa zapewnił o gotowości do „całkowitej denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego”.

– Jeśli USA podejmą odpowiednie działania, nastąpi szybszy postęp w zakresie denuklearyzacji – zapewniał Kim Dzong Un na początku roku.

Mimo to jak dotąd harmonogram denuklearyzacji nie został ogłoszony.

kup artykuly platne