Cele prezydenta na Forum w Davos

 

Chciałbym, by Polska była widoczna w przestrzeni ważnych spotkań światowych, co przełoży się na rezultaty biznesowe i polityczne – powiedział w środę w Davos prezydent Andrzej Duda.

Od wtorku wieczorem prezydent bierze udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, gdzie spotka się z szefami rządów i państw.

Prezydent podkreślił w środę w TVP Info, że Światowe Forum Ekonomiczne jest spotkaniem nie tylko liderów światowego biznesu, a także polityków. Jak zaznaczył, wydarzenie to jest również okazją do rozmowy o rozwoju i wyzwaniach – zarówno gospodarczych, jak i tych politycznych. "To miejsce, w którym spotykają się dwa światy – świat biznesu i polityki, które są powiązane w zasadzie nierozłączne" – dodał.

Andrzej Duda wskazał, że w Davos – wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim – ma "bardzo proste zadanie", jakim jest promowanie Polski i polskich firm, a także zachęcanie do inwestowania w naszym kraju.

"Ja chciałbym, jako prezydent, by Polska była widoczna w przestrzeni ważnych spotkań światowych, co przekłada się później na rezultaty biznesowe i polityczne. Stąd decyzja, że obydwaj pojedziemy i będziemy intensyfikować tę polską obecność" – oświadczył prezydent.


Światowe Forum Ekonomiczne w Davos odbywa się w dniach 23-26 stycznia. Polskę reprezentuje prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.


Źródło: