Heather Barwick przerywa milczenie?

 

Małżeństwo jednopłciowe zabiera dziecku mamę lub tatę, mówiąc, że to nie ma znaczenia. A ma. Wielu z nas, waszych dzieci, cierpi. Codziennie boleśnie tęskniłam za tatą. Kochałam partnerkę mamy, ale druga mama nie mogła zastąpić straconego ojca. My, dzieci ze związków jednopłciowych, boimy się mówić o naszym bólu – pisze w liście do społeczności LGBT kobieta wychowana w rodzinie przez dwie lesbijki Heather Barwick.

W apelu zatytułowanym „Wasze dzieci cierpią”, kobieta przyznaje, że „partnerka mamy traktowała ją jak własną córkę, dlatego kocha ją, ale nie popiera małżeństwa jednopłciowego”. Opowiada, że jej matka porzuciła męża 2 lata po jej przyjściu na świat, ponieważ uznała, że jest lesbijką. Jak ocenia, ojciec „nie był wspaniały, nie interesował się nami później”.

– Pamiętacie książeczkę „Heather ma dwie mamy”? To było moje życie. Z mamą i jej partnerką mieszkaliśmy w przytulnym domku na osiedlu, które miało bardzo liberalnych, otwartych mieszkańców. Dopiero po pewnym czasie, mając dystans do własnego dzieciństwa, jestem w stanie dokonać refleksji nad własnym doświadczeniem i zauważyć długotrwałe konsekwencje jednopłciowego rodzicielstwa. I dopiero teraz, patrząc codziennie na miłość moich dzieci do ich ojca i jego do nich, dostrzegam piękno i mądrość tradycyjnego małżeństwa i rodzicielstwa. Nie mówię, że nie umiecie być dobrymi rodzicami. Umiecie. Miałam jednych z najlepszych. Nie mówię też, że u rodziców obu płci wszystko musi być idealnie. Ale małżeństwo jednopłciowe to promocja struktury rodzinnej, która z zasady odbiera nam coś bardzo cennego i podstawowego. Coś, czego potrzebujemy, czego pragniemy, wmawiając nam jednocześnie, że nie potrzebujemy tego, czego tak nam brak– pisze w liście Heather Barwick, obecnie będąca żoną i matką czworga dzieci.

Jak zapewnia kobieta, opinia wyrażona w liście, nie jest odosobnioną oceną. „Nas jest wiele. Wiele z nas boi się mówić o swoim cierpieniu, bo wygląda na to, że z jakiejś przyczyny nie słuchacie. Nie chcecie słyszeć. Jeżeli mówimy, że cierpimy z powodu wychowania przez jednopłciowych partnerów, jesteśmy albo ignorowani, albo klasyfikowani jako hejterzy” – wyjaśnia.

kup artykuly platne