Faux pas czy dobra zabawa?

 

Emma Thompson złamała królewski protokół, zakładając białe trampki do Pałacu Buckingham. Aktorka i scenarzystka została zaproszona do odbioru najbardziej znaczącego brytyjskiego odznaczenia British Empire (MBE). Thompson zrównoważyła wybór obuwia kombinezonem Stelli McCartney, a następnie chciała pocałować księcia Williama, który prowadził uroczystość. Jednak ta próba zerwania z tradycją okazała się mniej udana, ponieważ książę William nie zgodził się na pocałunek.

– Uwielbiam księcia Williama, znam go odkąd był mały, i po prostu dobrze się bawiliśmy. Powiedziałam: „Nie mogę cię pocałować, prawda?”, a on odpowiedział: „Nie, nie rób tego!” – komentowała w rozmowach z reporterami.

Emma Thompson nie jest pierwszą gwiazdą, która złamie konwencje dotyczące ubioru obowiązujące w Pałacu Buckingham. W 1992 roku projektantka Vivienne Westwood ujawniła, że nie założyła bielizny pod spódnicę, gdy otrzymywała MBE od królowej.

infoplanet wydarzenia swiat emma thompson lamie protokol buty

Sama Thompson również nie po raz pierwszy wywołała poruszenie swoimi modowymi wyborami. Podczas Złotych Globów 2014 roku na scenie pojawiła się boso, po czym rzuciła za siebie trzymanymi w ręku butami od Christiana Louboutina.

– Chcę tylko żebyś wiedziała: ta czerwień to moja krew – powiedziała wówczas w nawiązaniu do słynnego hasła Louboutina o czerwonej podeszwie.

Emma Thompson żartowała na temat wręczenia jej MBE odkąd tylko dowiedziała się o królewskim wyróżnieniu. Jak mówiła w wywiadzie dla Setha Meyersa, stała się o wiele bardziej władcza.

– Każde miejsce, na którym siedzę, jest trochę wyższe. Różnica jest subtelna: ludzie podnoszą głowy nieco bardziej w moją stronę niż przedtem, ale nie są całkiem pewni, dlaczego – mówiła

Thompson towarzyszył podczas ceremonii jej mąż Greg Wise, córka Gaja i syn Tindyebwa Agaba.

Źródło: CNN

kup artykuly platne