Znaleziono 370 kg kokainy

Jak podało dziś BBC, pracownicy francuskiej fabryki Coca Coli wydostali z konteneru po soku pomarańczowym narkotyki, których wartość oszacowano na około 50 mln euro. Cysterna do Signes na południu kraju przyjechała z Kostaryki.

O znalezisku natychmiast poinformowano miejscową policję. Obecnie prowadzone jest dochodzenie w sprawie przez specjalne służby francuskie. Jak jednak zapewnił Jean-Denis Malgras – prezes Coca-Coli – pracownicy fabryki w Signes zostali wykluczeni z jakichkolwiek podejrzeń. Doniesienia potwierdził również przedstawiciel prokuratury.

– W początkowej fazie śledztwa wszystko wskazuje na to, że pracownicy fabryki Coca-Coli nie mają nic wspólnego z przemytem. Teraz prokuratura ustala źródło pochodzenia narkotyków – komentował prokurator Xavier Tarabeux.

Nie ma również obaw, że znaleziona kokaina ma jakikolwiek związku ze składem Coca Coli, pochodzącej z Signes.

Co ciekawe, nie jest to pierwszy przypadek, w którym w kontenerach z produktami spożywczymi znaleziono przemycane narkotyki. Niemniej 370 kilogramów kokainy to największy transport z przechwyconych dotąd na terenie Francji.