4 ofiary i 15 rannych w Zatoce Sarońskiej w pobliżu Aten

W dniu wczorajszym duża łódź motorowa wpadła na inną jednostkę przewożącą turystów z Eginy na wyspę Moni. Mniejsza łódź, na pokładzie której znajdowało się 21 osób, została rozerwana na pół. Przyczyną tragicznego w skutkach zderzenia statków była nadmierna prędkość motorówki.

– Zobaczyliśmy osiem lub dziewięć osób w morzu – relacjonował na antenie greckiej telewizji jeden ze świadków katastrofy. – Niektórzy płynęli, niektórzy byli nieprzytomni.

Straż przybrzeżna poinformowała, że w wyniku zderzenia zginęły cztery osoby: trzech dorosłych mężczyzn i jedno dziecko. Jeden z mężczyzn był najprawdopodobniej kapitanem łodzi turystycznej.

Kilkanaście osób odniosło obrażenia, część z nich w stanie ciężkim przebywa w szpitalu. Nie wiadomo jeszcze, czy wszystkich poszkodowanych udało się odnaleźć. Nie jest również znany szczegółowy przebieg zdarzenia.

W akcji ratunkowej brał udział helikopter, łodzie straży przybrzeżnej, a także prywatne jednostki, których właściciele natychmiast przypłynęli z pomocą.