Rada miejska chce usunięcia z Los Angeles

 

Jak donoszą amerykańskie media, rada miejska West Hollywood w Los Angeles zażądała usunięcia gwiazdy Donalda Trumpa z Alei Sław. Rezolucja została przyjęła jednomyślnie i została przekazana do izby i władz Los Angeles.

– Rezolucja rady nie jest podyktowana tym, że Donald Trump jest konserwatystą czy Republikaninem. Otrzymanie gwiazdy w Alei Sław Hollywood jest zaszczytem. Gdy ktoś lekceważy lub atakuje mniejszości, imigrantów, ludzi niepełnosprawnych czy kobiety, tego zaszczytu już nie ma – wyjaśniał ocenił tymczasowy zastępca burmistrza miasta John D’Amico w wywiadzie dla portalu USA Today.

Gwiazda Donalda Trumpa w Alei Sław została umieszczona w 2007 roku. Był to efekt osiągnięć w branży rozrywkowej, m.in. roli prowadzącego reality show „The Celebrity Apprentice”, zanim Donald Trump zaczął starania o prezydenturę. Od tamtego czasu była wielokrotnie niszczona przez wandali, w tym dwa razy doszczętnie zdemolowana.

– Rezolucja West Hollywood nie oznacza, iż rada Los Angeles oraz izba handlu rzeczywiście podejmą taką decyzję. W grudniu 2015 roku nie zdecydowano się na usunięcie z Alei Sław gwiazdy aktora Billa Cosby'ego oskarżanego przez wiele kobiet o molestowanie seksualne – wyjaśnia czasopismo „The Hollywood Reporter”.

Źródło: