Następny film z niepublikowanymi materiałami Carrie Fisher

 


Carrie Fisher nie zakończyła jeszcze swej przygody w „Gwiezdnych wojnach”. Jak podaje Lucasfilm, niepublikowane materiały aktorki zostaną wykorzystane w kolejnej odsłonie sagi, aby zakończyć historię granej przez nią postaci.

Studio i scenarzysta-reżyser J.J. Abrams ogłosili w piątek, że materiał filmowy nakręcony w 2015 roku podczas produkcji filmu „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy” zostanie wykorzystany w dziewiątej odsłonie sagi, posiadającej na razie jedynie roboczą nazwę „Episode IX”. W produkcji ma pojawiać się również Mark Hamill, odtwórca roli Luke'a Skywalkera. Zdjęcia rozpoczną się w środę w londyńskiej wytwórni Pinewood Studios.

– Dzięki wsparciu i błogosławieństwu córki Billie znaleźliśmy sposób na uhonorowanie spuścizny Carrie i granej przez nią postaci Lei w IX części sagi, używając niepublikowanych nagrań stworzonych podczas prac nad częścią VII – powiedział J.J Abrams.


Carrie Fisher zmarła w grudniu 2016 r w trakcie pracy na filmem „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”. Choć występowała w wielu filmach, pisała książki i scenariusze, niewątpliwie właśnie rola księżniczki Lei zapewniła jej największą sławę. Premiera „Episode IX” planowana jest na grudzień 2019 roku.