Powstanie film o akcji ratunkowej w Tajlandii

 

Jak pisze agencja AFP, chrześcijańskie studio filmowe Pure Flix z USA planuje nakręcić hollywoodzki film o akcji ratunkowej 12 chłopców z drużyny piłkarskiej i ich trenera, którzy przez ponad dwa tygodnie byli uwięzieni w jaskini w Tajlandii. Wiadomość taką przekazał na Twitterze jeden z dyrektorów firmy Michael Scott, który był w prowincji Chiang Rai na miejscu zdarzenia.

– Nie mógłbym być bardziej zadowolony. Ta historia jest dla mnie niezwykle ważna, śledziłem ją, będąc w Tajlandii – mówił podczas nagrania nakręconego przy jaskini w Tajlandii.

Co więcej, żona Scotta dorastała z jednym z ratowników, biorących udział w akcji ratunkowej – Samanem Kunanem. Ratownik zmarł w jaskini 6 lipca w trakcie próby uratowania chłopców uwięzionych w jaskini w Tajlandii, co tym bardziej ma wpływ na jego osobiste zaangażowanie.

– Zbieramy kontakty i wszystko, co potrzebne, by w prawdziwy sposób opowiedzieć historię tych międzynarodowych wysiłków, gdy cały świat jednoczył się, by ocalić dzieci uwięzione w jaskini – mówił dyrektor Pure Flix. – Film, który powstanie może zainspirować miliony ludzi na całym świecie – dodał.

Jak zdradza współzałożyciel Pure Flix David A.R. White, studio filmowe prowadzi obecnie rozmowy z aktorami, scenarzystami i potencjalnymi inwestorami.

Źródło: