Zakaz kontaktu z finałem w sądzie

 

Chiński koncern Huawei w związku z przyjęciem regulacji wprowadzających administracji rządowej kraju zakaz kontaktu z firmą oraz przedsiębiorstwami korzystającymi z urządzeń Huawei złożył do sądu federalnego dla wschodniego dystryktu Teksasu pozew przeciwko USA. Informacja, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, została następnie podana do publicznej wiadomości wraz z doniesieniami na temat prób ataków hackerskich na serwery Huawei i wykradania korespondencji firmy przez USA.

Jak przekonują prawnicy Huawei, zakaz kontaktu z podmiotami używającymi – systemowo lub choćby częściowo – technologie Huawei jest sprzeczne z konstytucją USA. Ich zdaniem nie mają znaczenia obawy dotyczące obrony kraju w ramach ustawy NDAA (National Defense Authorization Act).

– Kongres USA od roku nie przedstawił żadnego dowodu, który uzasadniałby restrykcje zastosowane wobec produktów firmy Huawei – stwierdził w oświadczeniu pełniący funkcję prezesa koncernu Guo Ping.

To już drugi pozew koncernu Huawei przeciw rządowi kraju. W niedzielę córka założyciela Huawei Meng Wanzhou pozwała rząd, służbę ochrony granic i policję Kanady o naruszenie konstytucyjnych praw podczas zatrzymania.

kup artykuly platne