W badaniach kierowców wyprzedzają mężczyzn

 

Jak wynika z analiz portalu porównującego usługi z branży motoryzacyjnej Confused.com, mężczyźni nie są lepszymi kierowcami niż kobiety. Badania wykazują, że – wbrew stereotypomza kierownicą panowie przodują przede wszystkim w naruszeniach: od jazdy pod wpływem alkoholu po niesygnalizowanie kierunkowskazem zmiany pasa. Dowodzą tego przeanalizowane przez ekspertów statystyki dotyczące kosztów ubezpieczenia, wskaźników przestępczości i wykroczeń drogowych oraz zdawalności egzaminów na prawo jazdy.

– Okazało się, że kobiety zdecydowanie rzadziej niż mężczyźni są sprawczyniami wypadków czy kolizji drogowych. Panowie wiodą prym w ilości wykroczeń za kierownicą: wśród wszystkich popełnionych w 2017 roku aż w 23% stanowiło przekroczenie dozwolonej prędkości przez mężczyzn. Panie mają w ilości wykroczeń za kierownicą 3 razy niższy wynik. Dodatkowo, jeśli sprawa związana z zachowaniem na drodze kończyła się w sądzie, tylko w 21% przypadków na sali rozpraw musiały zjawiać się kobiety. W pozostałych wypadkach rozpatrywanie przypadków łamania prawa drogowego dotyczyło mężczyzn. Ponadto mężczyźni 5 razy częściej byli przyłapywani na jeździe po pijaku i 2 razy częściej na jeżdżeniu pojazdem bez wykupionego ubezpieczenia – donosi portal Confused.com.

W efekcie kobiety są uznawane za kierowców bezpieczniejszych i mniej kolizyjnych, przez co mogą liczyć na mniejsze składki ubezpieczeniowe w skali roku. Co więcej, do 2012, kiedy to UE zakazała takiej praktyki, niektórzy ubezpieczyciele premiowali kobiety, oferując im niższe składki już przy podpisywaniu umowy ubezpieczenia lub oferując bonusowe oferty.

Źródło: Confused.com

kup artykuly platne