Publikacja odwołana z powodu protestu

 

Jak donosi „The Guardian” wydawnictwo komiksów DC Comics zrezygnowało z opublikowania „Second coming” –komiksowej opowieści o przygodach Jezusa z superbohaterem Sun-Manem po przyjściu na Ziemię, którego premierę zapowiadano na 6 marca. Jak wyjaśnia firma, komiks nie zostanie wydany z powody protestu, pod którym podpisało się ponad 200 tys. osób

Jak twierdzą zwolennicy protestu, komiks jest „oburzający” i „bluźnierczy”. Przedstawiona w nim historia sugeruje, że Jezus po zesłaniu na Ziemię uczył się „jak zostać prawdziwym Mesjaszem ludzkości od superbohatera Sun-Mana”. Ostatecznie przekonuje się, że ludzie bardziej wielbią superbohatera i nie chcą żyć według Ewangelii.

– Czy DC Comics publikuje podobne treści o proroku Mahomedzie czy Buddzie? Ta treść jest nieodpowiednia i bluźniercza – napisano w petycji.Jak podaje „The Guardian” wydawnictwo komiksów DC Comics rozważało również wydanie komiksu w łagodniejszej wersji. Na takie rozwiązanie nie zgodził się jednak autor Mark Russell. Zgodnie z jego zapowiedziami, komiks o Jezusie i superbohaterze trafi teraz do innego wydawcy, który opublikuje go bez względu na związane z nim kontrowersje.

kup artykuly platne