Odziedziczy 195 mln dolarów?

 

Choupette, koci towarzysz szefa Chanel Karla Lagerfelda, może we wtorek odziedziczyć po jego śmierci miliony dolarów. Według francuskiego czasopisma „Le Figaro” Lagerfeld niejednokrotnie mówił o swoim zwierzaku jako o „dziedziczce”. Z tego względu przypuszcza się, że kot Chingette Karla Lagerfelda odziedziczy część majątku projektanta Chanel o wartości 195 mln dolarów. Rzecznik prasowy Chanel nie skomentował tego faktu.

– Jeśli coś mi się stanie, osoba, która się nią zajmie, nie będzie nieszczęśliwa – mówił w wywiadzie udzielonym „Le Figaro” w 2015 roku.

Choupette słynie z bogatego stylu życia, a Lagerfeld określa bycie z nią jako pełnoetatową pracę. Za życia zatrudniał służących, którzy poświęcali się opiece nad nią. Kot ma 235 tys. obserwujących na Instagramie i ponad 50 tys. obserwujących na Twitterze. Lagerfeld ujawnił w przeszłości, że jego koci towarzysz zarobił ponad 3 mln dolarów na pracy w modelingu.

W zależności od tego, ile zostanie przekazane Choupette, kotka może ustanowić nowy rekord dla najbogatszego kota na świecie. Obecnie na szczycie listy jest kot o imieniu Blackie, który w 1988 roku odziedziczył po swoim brytyjskim właścicielu 7 mln funtów (9,15 mln dolarów).

Źródło: CNBC

kup artykuly platne