Została przyjęta we wczesnej fazie porodu

 

Dziś nad ranem księżna Cambridge Kate trafiła do szpitala św. Marii w zachodnim Londynie./ Jak poinformował Pałac Kensington, została przyjęta „we wczesnej fazie porodu” trzeciego dziecka. Księżnej Kate towarzyszy mąż, książę William. Szczegółów dotyczących stanu jej zdrowia nie podano.

Wiadomo jednak, że – jak przy dwóch poprzednich ciążach – księżna Cambridge skarżyła się na nudności, które nie pozwalały jej uczestniczyć w wielu wydarzeniach publicznych. Od końca marca oficjalnie korzystała z urlopu macierzyńskiego.

Płeć royal baby nie została do tej pory podana do publicznej wiadomości. Spekuluje się jednak, że będzie to syn. Jak przekonują bukmacherzy, najbardziej prawdopodobnymi imionami, rozważanymi przez książęcą parę są: Arthur, James, Albert, Frederick, Philip lub Mary, Alice, Victoria, Alexandra i Diana.

Trzecie dziecko Williama i Kate to piąty potomek w kolejce do brytyjskiego tronu. Przed nim są książę Walii Karol, książę William i dwoje pozostałych dzieci pary – niemal pięcioletni George i trzyletnia Charlotte.

Źródło: