Zapraszają najmłodszych na pilotów

 

British Airways zachęca swoich najmłodszych klientów, aby pomyśleli o karierze pilotów i odwiedzili Aviation Academy w Kidzania, w Westfield w Londynie. Tam zostaną zaproszone do prawdziwego samolotu A319 British Airways. Piloci przyszłości otrzymują miniaturowe mundury i odbierają lekcje na symulatorze lotu. Dzieci mogą również nauczyć się zasad bezpieczeństwa w samolotach i wszystkiego o obsłudze klienta British Airways.

Od czasu otwarcia Akademii Lotniczej w 2015 roku ponad 60 tys. dzieci próbowało swoich sił jako załoga kabiny, a 125 tys. zasmakowało doświadczenia pilotów. Linie lotnicze chcą także zachęcić dziewczynki, aby zainteresowały się lataniem. Ponieważ prawie połowa dziewcząt (46 250), w stosunku do chłopców (78 750) wybiera opcję szkolenia na pilota, oczywiste jest, że jest więcej do zrobienia, aby przekonać dziewczynki, że one również mogą wybrać karierę pilota. Mimo że ponad 6% pilotów British Airways to kobiety (wynik dwukrotnie większy niż średnia krajowa), linie lotnicze nalegają, by więcej kobiet brało pod uwagę ten zawód.

– Kiedy pojawiłam się pierwszego dnia w szkole, byłam jedyną dziewczyną, dlatego kobiety-pilotki w British Airways robią tak wiele, aby sprawić, że młode dziewczyny, zdadzą sobie sprawę, że to jest coś, co mogą zrobić. To fantastyczne, że British Airways współpracuje z KidZania, docieramy do tak wielu młodych ludzi z różnych środowisk, którzy mogli wcześniej nie zastanawiać się nad zrobieniem czegoś takiego. Umożliwia im to zapoznanie się z tym, kim potencjalnie mogą być – powiedziała Kate Beesley, Senior First Officer British Airways.

kup artykuly platne