Rodzina królewska podnosi alarm

 

Brytyjska rodzina królewska intensyfikuje swoją działalność w mediach społecznościowych w związku ze wzrostem w internecie liczby rasistowskich ataków, wymierzonych w księżną Sussex Meghan Markle. Pracownicy Kensington Palace poświęcają więcej zasobów na usuwanie komentarzy i blokowanie nadużyć na Twitterze i Instagramie. Działanie ma służyć odfiltrowywania niecenzuralnych słów oraz emoji broni i noży.

W ramach starań rodzina królewska wydała w zeszłym tygodniu zestaw wytycznych dla osób zajmujących się kanałami społecznościowymi. Osobno grupa adwokatów Hope Not Hate przeanalizowała próbkę ponad 5 tys. wpisów na Twitterze, zawierających najczęściej używane hashtagi przeciwne Meghan Markle. Analiza tweetów opublikowanych między styczniem a połową lutego pokazuje, że za trollingiem kryje się powiązana ze sobą grupa osób.

Dwadzieścia kont odpowiadało za około 70% tweetów, udostępniając obraźliwe dla Meghan hashtagi, zdjęcia i memy. Fakt, że tak mała liczba użytkowników wygenerowała tak dużą liczbę wpisów sugeruje, że konta zostały utworzone w celu wytworzenia negatywnej treści o księżnej – stwierdza Hope Not Hate.

kup artykuly platne