Walka polityczna w wyborach na prezydenta USA trwa

Portal Politico zarzucił Melanii Trump – żonie republikańskiego kandydata na stanowisko prezydenta USA Donalda Trumpa – łamanie przepisów wizowych. Swoje podejrzenia serwis informacyjny opiera na opinii ekspertów, którzy ocenili relację Trump o swoich pierwszych latach pobytu w Stanach Zjednoczonych.

Według Politico Słowenka była w posiadaniu wizy krótkoterminowej, która jest wydawana do celów turystycznych i biznesowych, przez co nie pozwala na legalną pracę na terenie USA. Tymczasem żona amerykańskiego kandydata na prezydenta w latach 90.pracowała jako modelka.

Melania Trump zapewnia – także w oświadczeniu na Twitterze – że nigdy nie złamała amerykańskiego prawa, a opublikowane informacje są nieprecyzyjne i nieprawdziwe.

Tej wersji nie potwierdza jednak opublikowana naga sesja Słowenki z 1995 roku dla nieistniejącego już francuskiego magazynu. Ponadto Paolo Zampolli – właściciel agencji modelek, w której pracowała Trump – zapewnia, wprawdzie, że zaczynając pracę modelka nie łamała prawa. Jednak o staraniach o wizę H1B mówi dopiero od 1996 roku.