Dobry początek relacji z UE

 

Rzecznik Komisji Europejskiej Margaritis Schinas oświadczył we wtorek na konferencji prasowej, że przyjęcie przez premiera Mateusza Morawieckiego zaproszenia na spotkanie w Brukseli jest "dobrym początkiem". Dodał, ze spodziewa się kolejnych spotkań.

"Fakt, że premier Mateusz Morawiecki przyjął nasze zaproszenie i przyleci dziś wieczorem na spotkanie, to dobry początek. To pierwsze z wielu spotkań, które potem nastąpią" – powiedział Schinas.

Dodał, że Komisja Europejska chce zaangażować się w dialog z nowym polskim rządem i jego nowym szefem, żeby znaleźć "konstruktywne rozwiązanie".

We wtorek po godz. 22 w Stałym Przedstawicielstwie RP przy Unii Europejskiej w Brukseli odbędzie się konferencja prasowa Morawieckiego. Spotkanie z mediami rozpocznie się tuż po kolacji premiera z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem. Tematem rozmowy mają być relacje polsko-unijne, w tym kwestia praworządności.

W poniedziałek Juncker podkreślał, że kierowana przez niego instytucja nie prowadzi "wojny" z Polską, chce jednak, by jej obawy były traktowane poważnie.

Źródło: