Zdeklasowała Nowy Jork

 

Po 8 latach od momentu powstania pomysłu, w Indiach została odsłonięta Statua Jedności. Budowla o wysokości 182 m powstała w Gudżarat – najbardziej wysuniętym na zachód stanie Indii.

Statua została zbudowana na cześć bojownika o wolność i pierwszego ministra spraw wewnętrznych Indii Sardara Vallabhbhai Patela, w jego 143. urodziny i jest 2 razy większa od Statuy Wolności w Nowym Jorku w USA. Budowa zajęła 4 lata. Górujący nad rzeką obiekt stoi na wyspie Sadhu na rzece Narmada i przedstawia Patela w tradycyjnym dhoti i szalu.

Statua Jedności jest odpowiedzią dla wszystkich, którzy kwestionują istnienie Indii. Wysokość posągu ma przypominać młodzieży, że przyszłość kraju będzie tak wielka jak ta budowla. Jest to również symbol naszego przystępnego cenowo sprzętu i technologii. Gdyby Sardar nie zjednoczył kraju, potrzebowalibyśmy wiz, aby zobaczyć lwy lub złożyć hołd w Somnath lub zobaczyć Charminar w Hajdarabadzie. Patel przekształcił różnorodność Indii w swoją największą siłę. Dziś kraj podąża ścieżką wyznaczoną przez Patela i dąży do tego, by stać się największą na świecie siłą gospodarczą i strategiczną– powiedział premier Narendra Modi poświęcając pomnik narodowi.

Statua kosztowała 2,89 miliarda Rs. Wokół niejznajduje się obszar restauracyjny i Shrestha Bharat Bhavan – 52 pokojowy trzygwiazdkowy hotel zbudowany dla obsługi odwiedzających.

kup artykuly platne