Dla tego widoku warto odwiedzić Chiny

 

Chińska prowincja Guizhou chlubi się największą na świecie grupą wodospadów. Nie powinno zatem dziwić, że teraz zaprezentowała światu jeden z największych sztucznych wodospadów na świecie. 108-metrowy wodospad spada kaskadowo w nowym wieżowcu w sercu Guiyang, stolicy Guizhou.

Wieżowiec wielofunkcyjny nazwany Liebian International Plaza ma 121 metrów wysokości. Mieści się w nim hotel, centrum handlowe i biura. Stał się on kolejną z atrakcji prowincji Guizhou, która obecnie oferuje ich tak wiele, że jest jednym z najbardziej obiecujących celów podróży w Chinach. Są wśród nich największy radioteleskop i największy most, a ostatnio zawarto umowę na najszybsze na świecie hiperłącza.

Wodospad, oprócz standardowej kaskady wody, może również być obiektem pokazów. Jednak nie jest to łatwe zadanie. Specjalny pokaz jest zasilany przez cztery 185-kilowatowe pompy wodne, jego przygotowanie zajmuje dwie godziny, a godzinna prezentacja generuje dodatkowe 800 RMB (118$) na rachunku za energię elektryczną budynku. Dlatego – jak informują urzędnicy – będą one się odbywać wyłącznie na specjalne okazje.