Atak w Rimini przed Sadem Najwyższym

 

Sprawa napaści na Polaków zostanie rozpatrzona przez Sądu Najwyższy Włoch. Obrońca 21-letniego Kongijczyka Guerlina Butungu, który był jednym ze sprawców ataku w Rimini, zaskarżył wyrok 16 lat więzienia wydany przez sąd pierwszej instancji i podtrzymany po apelacji w październiku 2018 roku.

Jak twierdzi obrońca, nie istnieje materiał dowodowy, który potwierdzałby, że Butungu uczestniczył w zbiorowym gwałcie na młodej turystce z Polski w sierpniu 2017 roku i ciężkim pobiciu jej partnera na plaży. Ponadto wskazał, że sądy wydając wyroki nie wzięły pod uwagę okoliczności łagodzących: „niekaralności i trudnej przeszłości Butungu w kraju pochodzenia”. Miał on być młodym żołnierzem, a później przypłynąć do Włoch jako imigrant pontonem. Tym samym adwokat domaga się uchylenia wyroku sądu apelacyjnego

Odwołanie złożone przez obrońcę Guerlina Butungu – obecnie przebywającego w więzieniu – Sąd Najwyższy w Rzymie rozpatrzy w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Karę więzienia po 9 lat i 8 miesięcy odbywają również 3 pozostali sprawcy ataku w Rimini – nieletni imigranci z Maroka i Nigerii.

kup artykuly platne