Nieskuteczne i bezsensowne działania

 

Prezydent Władimir Putin powiedział w czwartek, że nie powiodły się próby powstrzymania rozwoju Rosji, w tym w sferze militarnej. Ocenił także, że takie działania, jak tworzenie systemu obrony przeciwrakietowej USA, stały się nieskuteczne i bezsensowne.

Po prezentacji podczas orędzia do Zgromadzenia Federalnego, obu izb parlamentu, nowych stworzonych lub przetestowanych przez Rosję rodzajów broni Putin ocenił, że "wszystko, co dziś zostało powiedziane, otrzeźwi każdego potencjalnego agresora".

"Takie nieprzyjazne kroki wobec Rosji, jak rozmieszczanie systemu obrony przeciwrakietowej, przybliżanie infrastruktury NATO do naszych granic, stają się z wojskowego punktu widzenia nieefektywne, a z finansowego kosztowne w sposób nieuzasadniony i w ostatecznym rozrachunku po prostu bezsensowne dla tych, którzy to inicjują i robią" – oświadczył prezydent.

Zapewnił, że Rosja nie ma planów wykorzystania swego potencjału w celach ofensywnych. "Nie zamierzamy na nikogo napadać" – oświadczył.

"Tym, którzy przez ostatnie 15 lat próbują rozwijać wyścig zbrojeń (...), wprowadzać ograniczenia i bezprawne sankcje z punktu widzenia prawa międzynarodowego w celu powstrzymania rozwoju naszego kraju, w tym w sferze militarnej, powiem: wszystko to, czemu próbowaliście przeszkodzić (..), już się dokonało. Powstrzymywanie Rosji się nie powiodło" – oświadczył Putin.

Źródło: