Buty obrażają islam?

 

Muzułmanie zamieścili w sieci petycję, w której domagają się wycofania serii obuwia Nike. Jak argumentują autorzy wniosku na stronie change.org., znak umieszczony na podeszwie butów przypomina słowo „Allah” w języku arabskim. Do tej pory podpisało ją ponad 13 tys. osób.

Nike wyprodukował buty Air Max 270 z logo na podeszwie, które przypomina słowo „Allah” po arabsku, a które z pewnością będzie zadeptane, kopnięte i zabrudzone błotem, a nawet brudem. Zezwolenie, by imię Boga występowało na bucie jest oburzające i przerażające. Jest to lekceważące i obraźliwe w stosunku do muzułmanów oraz obrażające islam. Islam uczy współczucia, dobroci i uczciwości wobec wszystkich– piszą oburzeni muzułmanie w petycji.

W związku z tym muzułmanie zamieścili w treści petycji wezwanie do firmy Nike, aby wycofała „bluźniercze” produkty ze sklepów na świecie. Zaapelowano również o dokładniejszą kontrolę produktów przed ich wejściem na rynek.

Nike respektuje wszystkie religie i podchodzimy do tej kwestii bardzo poważnie. Logo zostało zaprojektowane w taki sposób, by odzwierciedlić znak towarowy Air Max. Wszelkie inne znaczenie lub przedstawienie jest nieumyślne – odpowiedziała w oświadczeniu firma Nike.

kup artykuly platne