Przekroczono granice pomocy?

 

Stewardesy tajwańskich linii lotniczych EVA Air przeżyły traumę podczas sobotniego lotu z Los Angeles na Tajwanu po tym, jak pasażer płci męskiej rzekomo zmusił kilku członków załogi do zdjęcia mu bielizny i podtarcia go, gdy skorzystał z toalety.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Kuo należąca do Taoyuan Flight Attendants Union należąca do załogi opisała wydarzenie twierdząc, że pasażer z nadwagą stwierdził, że niedawno miał operację i potrzebował pomocy w skorzystaniu z toalety. Mężczyzna miał z tego względu prosić o pomoc również przy siadaniu i wstawaniu z sedesu.

Według ustaleń CNN pasażer poprosił stewardesę o zdjęcie bielizny i odtrącił jej rękę, gdy próbowała zasłonić jego genitalia kocem. Następnie próbował przekonać członków załogi, by zostawili otwarte drzwi do łazienki i zażądał, aby go podtarli. Kuo zgodnie z prośbą podniosła pasażera, podczas gdy druga kobieta z załogi podtarła go.

– Nigdy nie zapomnę tej chwili: kiedy jego kał wciąż tkwił w toalecie, nie miałam gdzie uciec. Teraz za każdym razem, gdy jestem zmuszona w moim umyśle do przeżycia tego, co stało się, czuję się zszokowana – relacjonowała Kuo.

Taoyuan Flight Attendants Union chce, aby EVA Air zaktualizowała protokół dotyczący pasażerów wymagających pomocy fizycznej. Jednak – zgodnie z oświadczeniem przekazanym za pośrednictwem chińskiej platformy mediów społecznościowych Weibo – linie lotnicze przekonują, że załoga może odmówić pasażerom, którzy zgłaszają nieodpowiednie żądania i zapewnia, iż będzie badać incydent.

Źródło: CNN, Business Insider


kup artykuly platne