Miliarder na pokładzie Big Falcon Rocket

 

Przedstawiciele firmy SpaceX ogłosiły pierwszego śmiałka, który obędzie komercyjny lot dookoła Księżyca na pokładzie Big Falcon Rocket jako turysta. Będzie nim 42-letni japoński miliarder i były perkusista punkowy Yusaku Maezawa.

– Nareszcie mogę ogłosić, że zostałem wybrany do lotu dookoła Księżyca. To marzenie mojego życia. Od dzieciństwa uwielbiam Księżyc – skomentował Maezawa podczas konferencji w siedzibie firmy SpaceX.

Miliarder zdobył fortunę zakładając największy sklep internetowy z odzieżą w Japonii. Teraz zapowiada, że zdobyte środki przeznaczy na lot dookoła Księżyca dla siebie i 6–8 osób.

– Od dawna zastanawiałem się, jakie dzieła sztuki stworzyliby artyści tacy jak Jean-Michel Basquiat czy Andy Warhol, gdyby kiedykolwiek zaoferowano im podróż kosmiczną. Dlatego moi goście nie będą musieli płacić za tę niezwykłą wycieczkę. Zobaczą Księżyc z bliska i Ziemię w pełnej okazałości oraz stworzą dzieła wyrażające ich doznania. Chcę stworzyć zadziwiające dzieło sztuki dla ludzkości – mówił Maezawa.

Choć japoński miliarder nie zdradził, kto ma być jego gościem, wspomniał o możliwości wzięcia ze sobą szefa SpaceX Elona Muska. Nie wskazał również ceny, jaką zapłacił za lot dookoła Księżyca na pokładzie Big Falcon Rocket. Jak powiedział obecny na konferencji w siedzibie firmy SpaceX Elon Musk, Maezawa wydał na swoje marzenie „mnóstwo pieniędzy”.

Źródło: 

kup artykuly platne