Polacy świętują Dzień Pizzy

 

Według Instytutu Badań Pollster pizzę jada aż 96% Polaków, a 70% spożywa ją w domu. Tylko 10% Polaków kupuje pizzę w sklepie, 20% robi ją samodzielnie, zaś najwięcej z nas zamawia ją jako danie w restauracji. Ponadto pizza to najpopularniejsza potrawa zamawiana w dostawie.

Największy potencjał wzrostu ma rynek sklepowy. Według danych zgromadzonych przez firmę Mintel w 2017 roku, na niemieccy konsumenci kupili 253 tony pizzy, w Hiszpanii sprzedano jej 128 tysięcy ton, we Włoszech – 79 tysięcy, a w Polsce – zaledwie 31,5 tysiąca ton. Pizza ze sklepu to najczęściej produkt mrożony, a najpopularniejsza zawiera szynkę i salami, choć widoczne są również wśród konsumentów tendencje do ograniczania spożycia czerwonego mięsa. Choć zainteresowanie pizzą wegetariańską i wegańską jest coraz większe, nadal to zaledwie 14% nowości, które pojawiają się w sklepach.

Dla konsumentów pizza w ofercie sklepowej to najtańszy wybór – od 6 zł do 12 zł. W drugiej kolejności plasuje się pizza przygotowana w domu – w zależności od składników to koszt 16–22 zł. Aż 50% wartości składników stanowią dodatki, czyli ser i sos pomidorowy.

Źródło: dlahandlu.pl

kup artykuly platne