Dni Polskie w sieci Prima

 

Kolejną już edycję Dni Polskich w sieci spożywczej Prima organizuje w Budapeszcie węgierski oddział Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH). Także tym razem w akcji bierze udział 9 polskich firm.

Podczas Dni Polskich, które rozpoczęły się 14 grudnia i potrwają do soboty, w pięciu największych sklepach Prima, w tym w czołowych centrach handlowych Budapesztu – Corvin Plaza czy Duna Plaza, hostessy prezentują m.in. polski nabiał, słodycze, wędliny i napoje.

Zdaniem szefa węgierskiego oddziału PAIH Marcina Karaskiewicza poprzednie Dni Polskie w sklepach Prima w październiku były bardzo udane. „Nasza pierwsza akcja przyniosła dobre rezultaty, bo dostawca sieci Prima podpisał umowy o współpracy z 6 z 9 firm, które były w poprzedniej edycji” – zaznaczył Karaskiewicz w rozmowie z PAP.

Firmy, z którymi podpisano umowy, to Herbapol, MAT, Kupiec, Agi, Milko oraz Marwit. Prezentowały one na Węgrzech m.in. dżemy, wafle ryżowe, żółte sery, słodycze oraz napoje.

W grudniowej akcji promocyjnej oprócz firm Herbapol, MAT, Kupiec, Agi i Milko biorą udział jeszcze: Sokołów (wędliny), Bałtyk (słodycze), Cymes (soki) i Dobrowolscy (wędliny).

Węgierski oddział PAIH na 2018 r. planuje, we współudziale z największymi sieciami sprzedaży detalicznej na Węgrzech, dalsze akcje tego typu.

Źródło: Z Budapesztu Małgorzata Wyrzykowska