Pałac Buckingham wydał oświadczenie

 

Brytyjska królowa Elżbieta II nie wzięła udziału w czwartkowym nabożeństwie w katedrze św. Pawła. Jak wynika z oświadczenia Pałacu Buckingham, władczyni nie czuje się dobrze.

– Królowa dzisiaj czuje się nie najlepiej i postanowiła nie uczestniczyć w porannym nabożeństwie upamiętniającym 200. rocznicę ustanowienia orderu św. Michała i św. Jerzego – głosiło oświadczenie.

Użyte w nim idiomatyczne sformułowanie „under the weather” sugeruje jednak, że nie chodzi o poważne dolegliwości królowej Elżbiety II.

Miało to miejsce już w 2016 roku, kiedy brytyjska królowa z powodu silnego przeziębienia nie wzięła udziału w nabożeństwie bożonarodzeniowym, w którym uczestniczy zwykle razem z rodziną w posiadłości Sandringham we wschodniej Anglii. Królowa Elżbieta II cieszy się ogólnie dobrym zdrowiem, ale w zeszłym miesiącu przeszła operację zaćmy, co mogło obciążyć jej organizm. Dodatkowo w ostatnich tygodniach miała bardzo wypełniony kalendarz towarzyski. Pojawiła się m.in. w Ascot, gdzie odbywają się słynne wyścigi konne.

Brytyjska królowa jest najstarszą i najdłużej sprawująca władzę monarchinią na świecie – włada już ponad 66 lat. 21 kwietnia obchodziła swoje 92. urodziny, a na tron wstąpiła w 1952 roku, w wieku 26 lat.

Źródło: