Sprzeciw wobec polityki imigracyjnej Trumpa

 

W środę na cokół nowojorskiej Statui Wolności wspięła się kobieta protestująca przeciw polityce imigracyjnej administracji Trumpa. Wspierający ją demonstranci rozwinęli również transparent u stóp Statui Wolności. Wszyscy protestujący zostali aresztowani.

Protest przeciw polityce imigracyjnej administracji Trumpa odbył się w symbolicznym dniu – 4 lipca, a więc w dniu Święta Niepodległości USA. Nowojorska Statua Wolności, jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Nowego Jorku, został zamknięty dla zwiedzających.

Kobieta protestująca przeciw polityce imigracyjnej administracji Trumpa wspięła się na wysokość ok. 30 metrów. Zeszła dopiero po 4 godzinach konfrontacji z policją, która była na żywo transmitowana przez telewizję.

– Domagamy się likwidacji federalnej Agencji ds. Imigracji i Ceł (Immigration and Customs Enforcement – ICE) – oświadczył Jay W. Walker, jeden z organizatorów protestu z ramienia organizacji „Rise and Resist”. – Sprzeciwiamy się polityce imigracyjnej administracji Trumpa i chcemy położenia kresu deportacjom i dzieleniu rodzin, zwłaszcza oddzielania dzieci od matek na granicy USA z Meksykiem – dodał.

Źródło: