Spotkanie przywódców Rosji i Korei Południowej

 

Prezydent Rosji Władimir Putin zaprosił przywódcę Korei Północnej Kim Dzong Una do swojego kraju. Jak wynika z informacji wiceprzewodniczącego rosyjskiej Dumy Państwowej Iwana Mielnikowa, do spotkania ma dojść we wrześniu.

Zaproszenie prezydenta Rosji Władimira Putina przekazał Kim Dzong Unowi minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow już w zeszłym tygodniu podczas wizyty w Pjongjangu. Zaproszenie i ewentualny przyjazd przywódcy Korei Północnej ma łączyć się z organizacją corocznego Wschodniego Forum Ekonomicznego we Władywostoku.

Informacja potwierdza doniesienia, które pojawiały się w mediach od dłuższego czasu. O możliwej wizycie wspominała już północnokoreańska agencja prasowa KCNA, wskazując jako termin spotkania przywódców bieżący rok. Inicjatywą do wizyty miała być 70. rocznica nawiązania między Moskwą a Pjongjangiem stosunków dyplomatycznych. O ewentualnym przyjeździe Kim Dzong Una mówił również rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, choć do tej pory nie podawano nawet przybliżonej daty spotkania.

Źródło: