Więcej pieniędzy czy wygoda pasażerów?

 

W czwartek, 1 listopada, w Ryanair zaczęła obowiązywać nowa polityka dotycząca bagażu. Od tego dnia za więcej niż bagaż podręczny trzeba zapłacić dodatkowo. Każdy bagaż podręczny – czyli mała torba o wadze nie większej niż 10 kg – będzie dozwolony tylko wtedy, gdy w momencie pierwszej rezerwacji została zapłacona priorytetowa opłata za wejście w wysokości 6 GBP/6 EUR. Jeśli zrezygnujesz z tego i później zmienisz zdanie, możesz zapłacić 8 GBP/8 EUR w trybie online lub za pośrednictwem aplikacji Ryanair. Za decyzję podjętą przy bramce, zostaniesz obciążony kwotą 25,00 GBP.

Pasażerowie niepriorytetowi mogą teraz wziąć małą torbę, o 40% większą niż wcześniej dozwolona wielkość to 40x20x25 cm, ale musi ona zmieścić się pod siedzeniem z przodu. Nie może być wkładana do szafki pod sufitem.

Linie lotnicze twierdzą, że zmiany mają na celu zmniejszenie opóźnień lotów. Od stycznia Ryanair stosuje politykę, zgodnie z którą pasażerowie z drugą większą torbą muszą zabrać ją do bramki, gdzie jest oznaczana i umieszczana w luku bagażowym. Cały zabieg ma spowodować zlikwidowanie opóźnień spowodowanych przez ludzi, którzy walczą o znalezienie miejsca na umieszczenie bagażu w schowkach. Zdaniem Ryanaira, nowe zasady powinny „przyspieszyć wejście na pokład”. Linie lotnicze zapewniają tym samym, że „nie spodziewają się, że zarobią więcej pieniędzy”.

kup artykuly platne