Polska nie jest ważnym partnerem USA

 

Jak ocenia szef PO Grzegorz Schetyna, spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem USA Donaldem Trumpem w Waszyngtonie będzie rytualne i odbędzie się tylko dlatego, że Polska zabiegała o nie od wielu miesięcy. Jego zdaniem nie ma szans, aby poruszyć na nim ważne sprawy, bo Polska nie jest ważnym partnerem USA.

– Czatował przy windzie (...), czy przy schodach, próbował takich spotkań okolicznościowych z prezydentem Trumpem. Prezydent Trump nie zgadzał się na spotkania, odrzucał te dusery i aplikacje prezydenta Dudy, bo była ustawa o IPN. Dopiero teraz, po tych kilkunastu miesiącach, takie spotkanie będzie możliwe. Będzie ono rytualne, nie będzie dotyczyć żadnych ważnych spraw, bo Polska nie jest przez Stany Zjednoczone traktowana jako ważny i istotny partner, bo przez własną politykę ustawia się na marginesie najważniejszych rzeczy – mówił szef PO Grzegorz Schetyna w jednym z wywiadów.

Komentarz Schetyny dotyczy faktu, który potwierdził we wtorek Biały Dom: prezydent USA Donald Trump wraz z żoną przyjmą w Waszyngtonie prezydenta Andrzeja Dudę z małżonką 18 września. Jak informował wcześniej szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, program wizyty uwzględnia rozmowę prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem USA Donaldem Trumpem w cztery oczy.

Źródło: 


kup artykuly platne