Mimo ogromnego pożaru, obyło się bez ofiar

Jak podała miejscowa policja, ogromny pożar ogarnął część kompleksu mieszkalnego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Mimo, że płomienie zajęły dwa budynki, wraz z sąsiednimi wieżami w Emirate of Ajman, ewakuowano bez incydentów, a płomień został zgaszony. Nie zgłoszono tez żadnych ofiar.

Podczas rozmowy telefonicznej z lokalnymi mediami, szef policji w Ajman, brygadier Sheikh Sultan bin Abdullah Al Nuaimi, powiedział, że potwierdzony został tylko jeden uraz: ciężarna kobieta, która miała trudności z oddychaniem. Pięciu osobom udzielono pomocy medycznej na miejscu - wszystkie odniosły drobne urazy.

Al Nuaimi dodał, że pożar wybuchł w jednym z budynków mieszkalnych w kompleksie Ajman, a następnie rozprzestrzenił się na pobliskie budynki.

Incydent, który dotknął kompleks w Ajman, na północ od Dubaju, to trzecie takie wydarzenie w Emiratach Arabskich w ciągu ostatniego roku. W lutym 2015 roku pożar uszkodził wieżowiec Torch w Dubaju, jedną z najwyższych na świecie wież mieszkalnych, a w Sylwestra ogień strawił wieżowiec hotelu w centrum Dubaju.

Przyczyny pożaru nie są znane. Brygadier Al Nuaimi stwierdził, że w tej sprawie będzie prowadzone dochodzenie.