Zdaniem Schetyny to dobry scenariusz

 

Jak donosi Super Express, były premier, a obecny szef Rady Europejskiej Donald Tusk „poważnie rozważa” start w wyborach do europarlamentu, zaplanowanych na maj 2019 roku. Zgodnie z ustaleniami dziennikarzy Super Expressu, decyzja szefa Rady Europejskiej miałaby wynikać z potrzeby uzyskania unijnego immunitetu.

– Stąd pomysł, aby ubiegał się o mandat europosła. To na wypadek, gdyby obecna władza chciała mu postawić jakiekolwiek zarzuty w sprawie Smoleńska, co wyeliminowałoby go z polskiej polityki – przekonuje informator z otoczenia Tuska, na którego powołują się dziennikarze.

Do ewentualnych planów byłego premiera optymistycznie odnosi się szef PO Grzegorz Schetyna.

– Start Tuska w wyborach do europarlamentu w 2019 roku to dla PO bardzo dobry scenariusz. Nie wiem, czy formalnie możliwy – skomentował Schetyna. – To naprawdę poważna decyzja i to nie tylko Donalda Tuska. To jest decyzja Rady Europejskiej i tych najważniejszych partnerów w Europie, czy oni taki scenariusz powrotu Tuska czy odejścia od polityki europejskiej akceptują – dodał.

Jak jednak zapewniał szef PO Grzegorz Schetyna, nie obawia się przejęcia szefowania partią przez Tuska.

– O tym, kto zostanie nowym przewodniczącym PO, zdecydują wszyscy członkowie partii po wyborach parlamentarnych – stwierdził.

Źródło: