Związek zawodowy bojkotuje Święta Bożego Narodzenia

 


  • Związek Zawodowy Pilotów od 22 grudnia do 7 stycznia planuje serię strajków

  • Powód to wykluczenie organizacji z porozumień związkowych pilotów

  • Linie lotnicze zapewniają, że strajk nie zakłóci lotów w Święta Bożego Narodzenia

PPU – Związek Zawodowy Pilotów – od 22 grudnia planuje serię strajków trwających od 1 do 4 dni. Odbędą się one 22–25 grudnia, 30 grudnia–2 stycznia i 4–7 stycznia włącznie. Związek, który reprezentuje około 400 z 965 pilotów linii lotniczych Virgin, zapewnia, że spór dotyczy uznania związku.

Jak poinformowano, Virgin nalegała na jedno porozumienie związkowe pilotów, wykluczając PPU. Linie lotnicze obecnie nie uznają PPU i rozmawiają z British Aerobics Pilots Association. Dlatego związek zapowiedział, że strajki „będą kontynuowane aż do rozstrzygnięcia sporu”.

Związek został pominięty w negocjacjach linii lotniczych Virgin w sprawie proponowanych zmian w programach emerytalnych pilotów. Mamy nadzieję, że Virgin uzna mandat udzielony nam przez naszych członków i pomoże uniknąć strajków poprzez uznanie PPU i wstrzymanie korekty świadczeń – powiedział rzecznik Steve Johnson, były pilot Virgin Atlantic i Red Arrows.

Jak wynika z komentarza linii lotniczych Virgin, strajk nie zakłóci planu lotów w Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok, a priorytetem będzie zapewnienie wszystkim pasażerom możliwości ukończenia podróży zgodnie z planem.

– Naszym absolutnym priorytetem jest zapewnienie, że wszyscy nasi klienci mogą kontynuować swoje podróże zgodnie z planem w Święta Bożego Narodzenia i ciężko pracujemy, aby tak się stało – zapewnił rzecznik linii lotniczych Virgin Atlantic.

Źródło: TheTravelMagazine.net

kup artykuly platne