W wyniku ataku trzy osoby zostały ranne

 

We wtorek w siedzibie YouTube'a w San Bruno w Kalifornii miała miejsce strzelanina, w której zostały ranne co najmniej trzy osoby. Jak relacjonuje szef policji w San Bruno Ed Barbarini, Nasim Aghdam posługująca się w sieci pseudonimem Nasime Sabz, zaczęła strzelać z broni krótkiej, a następnie popełniła samobójstwo.

Z relacji świadków wynika, iż wielokrotnie strzelała ona do 36-letniego mężczyzny, z którym łączyła ją relacja emocjonalna. W wyniku ostrzału ranne zostały co najmniej trzy osoby, choć niektóre źródła podają informacje o czterech postrzelonych osobach. Jedna z nich znajduje się w stanie krytycznym.

Zgodnie z zapewnieniami władz lokalnych, nie był to atak terrorystyczny. Jak podaje agencja Associated Press, kobieta mówiła swojej rodzinie, że nienawidzi tej firmy. Na miejscu pojawili się agenci federalni FBI w San Francisco, którzy wspierają miejscowych policjantów.

O strzelaninie został poinformowany prezydent Donald Trump, który za pośrednictwem mediów społecznościowych podziękował biorącym udział w akcji służbom mundurowym i wezwał do jedności i modlitwy z rodzinami ofiar dotkniętych tragedią.

Źródło: