Armia Podboju w mieście Mandżib

Rebelianci połączyli w Syrii siły z dżihadystami, tworząc tzw. Armię Podboju, i ogłosili wielką ofensywę. Co więcej, syryjscy buntownicy, walczący z siłami prezydenta Baszara el-Asada, przełamali oblężenie wschodniego Aleppo. Jednak nie udało im się dotąd utworzyć korytarza łączącego te części miasta, które kontrolują. Cel ten chcą osiągnąć we współpracy z islamistami z Ahrar al-Szam.

– Rozpoczynamy nową fazę wyzwalania całości Aleppo – ogłosili. – Podwoimy liczbę bojowników, którzy wezmą udział w tej walce. Nie ustąpimy, dopóki nie zatkniemy naszej flagi nad cytadelą w Aleppo.

Tymczasem media sprzyjające Asadowi donoszą, że choć niektórym rebeliantom udało się przebić, oblężenie trwa. Trwają też walki w południowo-zachodniej części miasta. Przeprowadzane są tam ataki z powietrza, w których bierze udział lotnictwo rosyjskie.

Do intensywnej wymiany ognia dochodzi także w mieście Mandżib, które od dwóch lat znajdowało się pod kontrolą Państwa Islamskiego. Arabsko-kurdyjskie Syryjskie Siły Demokratyczne, wspierane przez Amerykanów, po kilkutygodniowej bitwie zdołały odbić większość Mandżibu.