Kenia walczy o szybkie łącze

 

Kenia zamierza wykorzystywać system balonów holdingu Google, aby umożliwić mieszkańcom obszarów wiejskich dostęp do szybkiego Internetu. Technologia znana jako „Project Loon” została opracowana przez Alphabet's X, oddział firmy zajmujący się tworzeniem nowych technologii.

– Przedstawiciele projektu przeprowadzają rozmowy z lokalnymi operatorami telekomunikacyjnymi na temat wdrażania technologii – przekazał agencji Reutera minister informacji, komunikacji i technologii Joe Mucheru.

To nie pierwszy przypadek wykorzystania tego sposobu uzyskania szybkiego łącza. Technologia była już używana przez amerykańskich operatorów telekomunikacyjnych w celu zapewnienia łączności z ponad 250 000 osób w Puerto Rico po huraganie z 2017 roku. Teraz wspierany przez Microsoft kenijski start-up chce skorzystać z nieużywanych częstotliwości telewizyjnych, aby umożliwić dostęp do sieci jak największej liczbie osób w Kenii. Obecnie kraju w liczącym 46 mln ludzi większość mieszkańców wciąż pozostaje bez stałego dostępu do internetu lub w ogóle nie może korzystać z sieci.